suplik.dts.cz   
22.02.2019 - 21:38:37

Svátek má Petr   


  Brána DTS

Rozcestník
Šuplík
Comenius
Vtipník
Pomůcky DTS


  Šuplík

Výuka
Věda a technika
Čeština
Internet a počítače
Ekologie
Prevence
Adresář prevence
Umění a kultura
E-projekt
Lužice
Edison


  Nástroje

Nejlepší články

Šuplík

  Jednoduché hledání

Hledané slovo: 
Hledač prohledává všechny články v Šuplíku.

<<  Listování  >>
Dalších 10 článků:

1. prázdninový kurs rozhlasové žurnalistiky ve Zhořelci: EMC-1
Protože zájem o první Letní školu videotechniky v Budyšíně je větší, než kapacita kursu, nabízíme německy rozumějícím studentům také možnost účasti na česko-německo-polském prázdninovém kursu rozhlasové žurnalistiky v německém Zhořelci (Görlitz) EMC-1 v době od 21. do 31.7.2003.
SASKÝ PREMIÉR MILBRADT NAVŠTÍVIL DOMOWINU
Na pozvání předsedy Domowiny navštívil saský předseda vlády prof. dr. Georg Milbradt v pondělí 16. června Domowinu. Uvítán byl v 15.00 hodin u Srbského domu v Budyšíně, kde předseda Domowiny Jan Nuk a děti ze srbské mateřské školy "Jan Radaserb-Wjela" nabídli podle slovanského zvyku hostovi chléb se solí.
1. prázdninový kurs rozhlasové žurnalistiky ve Zhořelci: EMC-1
V rozhlasovém studiu SAEK Görlitz se v době od 21. do 31. července uskuteční prázdninový pobytový kurs rozhlasové žurnalistiky EMC-1 pro studenty z Česka, Německa a Polska. Studenti tří zemí tu poznají základy rozhlasové žurnalistiky – vytvoří společně trojjazyčné rozhlasové pořady typu magazín a reportáž.
EMC I – 1. Europäisches Mediencamp
Das EMC I soll in erster Linie zur Verständigung der einzelnen teilnehmenden Nationen auf kultureller, sozialer und politischer Ebene beitragen. In der Umsetzung praktischer Medienarbeit werden kommunikative und mediale Kompetenzen gefördert und ausgebaut. Das gemeinsame Gestalten verschiedener journalistischer Stilformen trägt zum Erfahrungsaustausch bei und bringt verschiedene Sicht- und Herangehensweisen ans Licht. Die Arbeitspraktiken der Teilnehmerländer verschmelzen im Gestaltungsprozess. Durch den direkten Vergleich ihrer Arbeit werden die Teilnehmer ständig neu motiviert.
Částečné zatmění Slunce 31.5.2003
Přestože zatmění probíhalo při východu Slunce kolem páté ranní hodiny, bylo pozorování fáze zatmění pouhým okem nemožné pro velký jas částečně zakrytého Slunce. Zatmění nás zastihlo na břehu jezera Kristýna v Hrádku nad Nisou bez zvláštních pozorovacích pomůcek. Přesto jsme s využitím fyzikálních poznatků zatmění zaznamenali.
Letní škola videotechniky v televizním studiu v Budyšíně
Jde o nový česko-srbský projekt pořádání prázdninových kursů videotechniky a natáčení krátkých filmů pro žáky středních a vysokých škol. Letošní první desetidenní kurs se uskuteční v Budyšíně ve dnech 11. – 20. srpna.
Čěsko Serbski telewizijny projekt w lětnich prózdninach
Hłowny cyl projekta pak budźe, młodostnych ze zakładami telewizijneho žurnalizma kaž tež telewizijneje techniki zeznajomnić. Serbskim a Čěskim šulerjam maja so wšěroke móžnosće sposrědkowanja přez „běžne wobrazy“ předstajić a zbližić, zo bychu tute w přichodźe za swójske zajimy a projekty lěpje nałožowali a wužili. Zdobom chcemy zetkanje wužić, Serbow a wosebje serbsku kulturu předstajić.
Prezident Saského kulturního senátu navštívil Budyšín
Pan Dr. Bernhard Freiherr Löffelholz von Colberg, prezident Saského kulturního senátu, navštívil dne 3. června 2003 kulturní a vědecké instituce Budyšína. Mimo jiné se setkal s předsedou Domowiny Janem Nukem a zástupci srbských institucí, návštěva knihkupectví Smolerjec kniharnje a Srbského muzea. Pobyt v Budyšině skončil návštěvou Srbskeho lidového souboru na Wonkownej Lawskej 2, kde se v 15.30 hodin uskutečnilo závěrečné setkání a rozhovor se zástupci veřejnosti.
Lužice a EU - fotoreportáž a zpráva ze semináře
V Srbském domě v Budyšíně se v sobotu 10.5.2003, na závěr letošního Saského týdne Evropy, sešlo šedesát účastníků semináře Lužice a EU. Cílem semináře bylo vzájemné seznámení a formulace dílčích cílů stejnojmenného projektu. Jeho hlavním cílem je posílit spolupráci Česka s Lužickými Srby při našem začleňování do Evropské unie.
PROJEKT "DIE LAUSITZ UND DIE EU" - Bericht zum Seminar
Im Haus der Sorben in Bautzen trafen sich am Sonnabend, den 10. 5. 2003, zum Abschluss der diesjährigen Sächsischen Woche Europas 60 Teilnehmer des Seminars "Die Lausitz und die EU". Ziel des Seminars war das gegenseitige Kennenlernen und die Formulierung der Teilziele des gleichnamigen Projekts. Sein Hauptziel ist die Verstärkung der Zusammenarbeit Tschechiens mit den Sorben bei unserer Eingliederung in die Europäische Union.
<<  Listování  >>
| 100 |
| 0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 |
Celkem položek: 189
     (c) 1996-2008, Dr. Jiří Týř Powered by Linux