suplik.dts.cz   
22.10.2018 - 21:40:24

Svátek má Sabina   


  Brána DTS

Rozcestník
Šuplík
Comenius
Vtipník
Pomůcky DTS


  Šuplík

Výuka
Věda a technika
Čeština
Internet a počítače
Ekologie
Prevence
Adresář prevence
Umění a kultura
E-projekt
Lužice
Edison


  Nástroje

Všechny články

Šuplík

  Jednoduché hledání

Hledané slovo: 
Hledač prohledává všechny články v Šuplíku.

<<  Listování  >>
Dalších 10 článků:

MEZIPŘEDMĚTOVÉ VAZBY FYZIKY - OBRÁZKY ZE SEMINÁŘE JČMF
Od středy do soboty se ve Vlachovicích na Vysočině střídaly diskusní příspěvky s demonstracemi pomůcek. Fyziky a jejích mezipředmětových vazeb se týkala i soutěž na společenském večeru ve čtvrtek. V článku přinášíme výběr fotografií ze semináře pořádaného fyzikálně pedagogickou sekcí JČMF.
Setkání s češtinou: ANIŽ a BUDIŽ nejsou dvojčata - VIZ tento článek
Setkal jsem se v poslední době několikrát s případy nesprávného užití těchto slov tvarově poněkud podobných, avšak původem a významem zcela odlišných. Pojďme se trochu zamyslet nad významem a používáním těchto slov.
Velikonoce u Lužických Srbů
Velikonoce jsou pro mnohé z nás nejvýznamnější svátky, neboť jsou spojeny s příchodem jara, naděje a s krásnými, staletí trvajícími tradicemi. Velikonoční zvyklosti Lužických Srbů jsou v mnohém podobné našim zvyklostem. Kromě toho je v Horní i Dolní Lužici několik tradic, které u nás nemáme.
EUROREGION NISA/ NEISSE/ NYSA - "Die Lausitz und die EU"
Im vergangenem Jahr haben die Bürgervereinigung TROJMEZÍ.CZ und der Koordinierungsrat des Projektes "Die Lausitz und die EU" (=LEU) das Programm für die Ausfahrt der Abgeordneten des Parlaments der Tschechischen Republik (Unterausschuss für grenzüberschreitende Zusammenarbeit und regionale Entwicklung des Komitees für die europäische Integration) vorbereitet. Hauptziel war es, die Parlamentarier bekannt zu machen mit dem Projekt LEU, das zur Stärkung der Verbindungen zwischen Tschechen und Sorben im Kontext der voranschreitenden europäischen Integration zur beitragen möchte. Das Treffen fand am 16. September 2003 in Liberec, Chrastava und in Hrádek nad Nisou, und am darauffolgenden Tag in Bautzen statt. Wichtigster Punkt der Verhandlungen waren die Möglichkeiten der Zusammenarbeit im Schulbereich.
Jan Neruda: DĚDOVA MÍSA
(Knihy veršů, 1868)
Pedagogicko-psychologická poradna Liberec
Pedagogicko-psychologické poradenství, spolupráce s výchovnými poradci škol.
Setkání s češtinou: … PO NÁVOZU ZBOŽÍ aneb NOVOTVARY v naší mluvě
Podíváme se dnes na jeden příklad lidové tvořivosti, který jsem našel na dveřích liberecké prodejny Krůtí svět. Tenhle název sám je sice trošku nadnesený – prodejna drůbežího masa a uzenin není právě to, co chápeme jako „svět“, ale ponechme toto stranou. Všimněme si ručně psaného upozornění, jež informovalo jednoho dne zákazníky: „Otevřeno bude až po návozu zboží. Děkujeme.“
Setkání s češtinou: Zacházejme náležitě s číslovkami a veličinami.
Počítáme denně. Porovnáváme například hodnotová ČÍSLA cen zboží, vyjádřená ČÍSLICEMI, a vyslovujeme ČÍSLOVKY. Uvádím ty tři pojmy úmyslně v logické souslednosti, neboť někteří lidé si je pletou, bohužel i v hromadných sdělovacích prostředcích. Cítíte také cosi divného na výroku „...teplota zítra stoupne na patnácku“?
Liberecké setkání k ekologické výchově aneb liberecká M.R.K.E.V. (a Pavučina)
Statutární město Liberec ve spolupráci se Sdružením ekologické výchovy Pavučina uspořádaly setkání učitelů s představiteli ekologických organizací a místní a krajské samosprávy. Zástupci ze škol Libereckého kraje se zde mohli seznámit se současným a předpokládaným stavem ekologické výchovy.
Setkání s češtinou: NAZOUVÁKY Z HYPERNOVY
Asi všichni dostáváme někdy, spíš častěji než občas, reklamní tiskoviny různých firem. Na tiskovinách některých firem je bohužel vidět, že se chovají velmi nedbale k našemu jazyku. Podívejme se dnes na jednu tiskovinu firmy Hypernova.
<<  Listování  >>
| 100 |
| 0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 |
Celkem položek: 189
     (c) 1996-2008, Dr. Jiří Týř Powered by Linux