suplik.dts.cz   
22.10.2018 - 03:58:27

Svátek má Sabina   


  Brána DTS

Rozcestník
Šuplík
Comenius
Vtipník
Pomůcky DTS


  Šuplík

Výuka
Věda a technika
Čeština
Internet a počítače
Ekologie
Prevence
Adresář prevence
Umění a kultura
E-projekt
Lužice
Edison


  Nástroje

Všechny články

Šuplík

  Jednoduché hledání

Hledané slovo: 
Hledač prohledává všechny články v Šuplíku.

<<  Listování  >>
Dalších 10 článků:

PERIODICKÁ SOUSTAVA PRVKŮ
Popis učební pomůcky.
4. Novoroční přátelské setkání na Kristýně bylo o vzdělávání a EU
Letošním hlavním tématem bude pro mnohé z nás vstup zbývajících států Trojzemí Nisa do EU. Právě v Hrádku nad Nisou má být v období kolem květnového vstupu do EU uspořádáno mnoho zajímavých akcí. Novoročního setkání na hrádecké Kristýně se letos poprvé zúčastnili i zástupci Lužických Srbů a nezapomnělo se při něm na to, co bude po vstupu následovat - druhým hlavním tématem byla proto spolupráce při vzdělávání v Trojzemí. Spolupořadateli letošního novoročního setkání na hrádecké Kristýně bylo občanské sdružení Trojzemí.cz a starosta Hrádku nad Nisou Martin Půta.
Prävention im Dreiländereck - (nicht nur) Pressemitteilung
Das internationale Arbeitsseminar zum Thema Prävention der unerwünschten Sozialerscheinungen hat am 20.-21.9.2001 in Hrádek nad Nisou stattgefunden. Es wurde aus Anlass des Kreises Liberec, der Bezirksämtern in Liberec und der Stadt Hrádek nad Nisou in Zusammenarbeit mit der Friedrich Ebert Stiftung veranstaltet. Das Treffen sollte nicht nur bei der Lösung des fachlichen Problems Hilfe leisten, sondern auch die Gestaltung des neuen Bildungssystems im Kreis Liberec unterstützen (Klicken auf den Titel).
NA HRÁDECKÉ KRISTÝNĚ O CENTRU VZDĚLANOSTI TROJZEMÍ
TROJZEMÍ - HRÁDEK NAD NISOU – EUROREGION NISA: Necelých tisíc metrů od trojmezního styku hranic tří států se v sobotu 8. ledna 2005 sešlo na hrádecké Kristýně více než třicet účastníků tradičního novoročního přátelského setkání. Vedle českých účastníků byli na setkání též Lužičtí Srbové z Budyšína a polští přátelé z Bogatyně. Tématem neformální debaty byla spolupráce školské soustavy se systémem sociální péče v Libereckém kraji a Euroregionu Nisa a tématem byla i přeshraniční spolupráce v těchto oblastech.
Lidové Betlémy
Jako příspěvek k vánoční atmosféře přinášíme v Šuplíku obrázkovou fotogalerii historických papírových betlémů.
Euroregion Nisa: Výjezdní zasedání podvýboru VEI - Lužice a EU
V uplynulém roce připravilo občanské sdružení Trojzemí.cz a koordinační rada projektu Lužice a EU program výjezního zasedání Podvýboru pro přeshraniční spolupráci a regionální rozvoj Výboru pro Evropskou integraci (VEI) Poslanecké Sněmovny Parlamentu ČR do Euroregionu Nisa. Hlavním cílem zasedání bylo poznat Euroregion Nisa a seznámit se s cíli projektu posílení spolupráce Česka s Lužickými Srby v kontextu probíhající evropské integrace. Zasedání se uskutečnilo v Liberci, Chrastavě, Hrádku nad Nisou a Budyšíně ve dnech 16. - 17. září 2003 a hlavním projednávaným bodem této spolupráce byla přeshraniční spolupráce ve školství.
Didakticko-technický servis
Didakticko-technický servis, firma fyzické osoby Jiří Týř - DTS, sídlí v Hrádku nad Nisou, ve městě na česko-německo-polském Trojmezí v Libereckém kraji a v Euroregionu Nisa. Vedle tvorby a vydávání učebních pomůcek se věnuje internetovému publikování a dalším projektům podporujícím vzdělávání, pedagogickou tvořivost a hodnotné využívání volného času mládeže a dospělých. Provozovatel je původním povoláním učitel matematiky a fyziky.
Chtít, umět a moci
V nových krajích České republiky se formují nové krajské vzdělávací soustavy. Zajímavým příspěvkem ke zlepšení jejich záběhu byl mezinárodní seminář Prevence v Trojzemí na Liberecku. Více je v článku k této anotaci (klik na nadpis).
Setkání s češtinou: JAK LEHKOVÁŽNĚ ZACHÁZÍME NĚKDY S PŘEDPONAMI
K mnohým nedorozuměním mezi lidmi dohází proto, že někdo použije určité slovo v jiném významu, než jaký ten význam skutečně je. Dnes se zastavíme u znepokojivého jevu, jímž je lehkovážné zaměňování významově sice příbuzných, nikoli však totožných slov plynoucí z nesprávného pochopení významu předpon.
Die Lausitz und die Europäische Union
Ausgangspunkte eines Projektes, das zur wechselseitigen Annäherung beitragen will (grenzüberschreitende Zusammenarbeit)
<<  Listování  >>
| 100 |
| 0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 |
Celkem položek: 189
     (c) 1996-2008, Dr. Jiří Týř Powered by Linux