suplik.dts.cz   
19.10.2018 - 07:00:17

Svátek má Michaela   


  Brána DTS

Rozcestník
Šuplík
Comenius
Vtipník
Pomůcky DTS


  Šuplík

Výuka
Věda a technika
Čeština
Internet a počítače
Ekologie
Prevence
Adresář prevence
Umění a kultura
E-projekt
Lužice
Edison


  Nástroje

Všechny články

Šuplík

  Jednoduché hledání

Hledané slovo: 
Hledač prohledává všechny články v Šuplíku.

<<  Listování  >>
Dalších 10 článků:

Velikonoční neděle v Lužici: Lužičtí velikonoční jezdci
Kolem 1200 svátečně oděných Lužických Srbů se o Velikonoční neděli vydává na procesí putující se zpěvem od vesnice k vesnici. Jde o katolická jezdecká procesí v Horní Lužici, pro něž zapůjčují koně i evangelíci z Dolní Lužice. Mnoho návštěvníků přitom shlédne další pozoruhodnosti. Fotografická reportáž.
Jan Neruda: SEDĚLY ŽÁBY V KALUŽI
(Písně kosmické, 1878 )
Setkání s češtinou : Zavedeme nejnejnej- v češtině?
Zamýšleli už jsme nad tím, že v naší mluvě mají své místo i rozumně vytvořené novotvary. Bohužel se stále setkáváme s novotvary necitlivě nebo nelogicky vytvořenými. Dnes se zastavíme u nelogicky vytvořených vychvalujících přídavných jmen.
Leoš Šatava: Lužičtí Srbové a Evropská unie
Doc. PhDr. Leoš Šatava, CSc. je pracovníkem Ústavu etnologie Filosofické fakulty Univerzity Karlovy. Několik let žil přímo v Lužici a poznal podrobně každodenní život i problémy Lužických Srbů. Tento článek je jeho vyjádřením ke konceptu projektu Lužice a EU.
Setkání s češtinou: Čistá košile a vázanka a mediální slovopády
Zamysleme se na začátku nového roku nad zodpovědnosti médií za úroveň vyjadřování.
EDISON ANEB VÝUKA FYZIKY, INTERNET A VÝCHOVA K TECHNICKÉMU MYŠLENÍ
Článek se zabývá úlohou vyučování fyzice při výchově k technickému myšlení. Vychází ze současného stavu techniky a informatiky a dává k úvaze uskutečnit projekt Fyzika na internetu orientovaný na usnadnění přístupu k fyzikálně orientovaným stránkám a na využití publikačních možností Internetu pro didaktiku fyziky. Článek obsahuje také stručný návod na vkládání příspěvků do Edisona.
Velikonoce u Lužických Srbů
Velikonoce jsou pro mnohé z nás nejvýznamnější svátky, neboť jsou spojeny s příchodem jara, naděje a s krásnými, staletí trvajícími tradicemi. Velikonoční zvyklosti Lužických Srbů jsou v mnohém podobné našim zvyklostem. Kromě toho je v Horní i Dolní Lužici několik tradic, které u nás nemáme.
Okresní úřady končí - protidrogová prevence nikoli
Nová organizační struktura protidrogové politiky a trendy prevence. To bylo hlavní téma poslední konference Okresního úřadu v Liberci v této oblasti. Práce bude pokračovat na krajské úrovni. Přinášíme komentovanou fotoreportáž z této akce.
LANTERNA FUTURI - Česko-německo-polský projekt setkávání a vzdělávání studentů a učitelů
LANTERNA FUTURI, maják budoucnosti, je název projektu, v jehož rámci se od prosince 2004 do konce roku 2005 setkávají studenti a učitelé z Čech, Polska a Německa na interkulturních dílnách a seminářích.
PORTÁL
Porta znamená latinsky brána, vrata nebo dveře. Portál je hlavní vstup do stavby. Jeho funkcí je umožnit vstup, orientovat a informovat o nezbytném. Portál může mít i další z hlediska definice nadbytečné prvky: Může poskytovat doplňkové služby. Může mít i publicistickou i vícekrát denně aktualizovanou část. V portálech staveb jsou informační tabule, nástěnky, atd. Internetové portály navíc ještě publikují a nabízejí další služby.
<<  Listování  >>
| 100 |
| 0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 |
Celkem položek: 189
     (c) 1996-2008, Dr. Jiří Týř Powered by Linux