suplik.dts.cz   
20.03.2019 - 23:00:50

Svátek má Světlana   


  Brána DTS

Rozcestník
Šuplík
Comenius
Vtipník
Pomůcky DTS


  Šuplík

Výuka
Věda a technika
Čeština
Internet a počítače
Ekologie
Prevence
Adresář prevence
Umění a kultura
E-projekt
Lužice
Edison

18.10.2001 - Edison - PaedDr. Jiří Týř
SEMINÁŘ MEZIPŘEDMĚTOVÉ VAZBY VE VÝUCE FYZIKY NA ZŠ
VLACHOVICE - Více než padesát učitelů, se sešlo na semináři pořádaném Odbornou skupinou pro vyučování fyzice na základní škole při Fyzikálně pedagogické sekci Jednoty českých matematiků a fyziků v hotelu Pavla ve Vlachovicích u Žďáru nad Sázavou. Šlo o již osmé, v dvouletém cyklu pořádané setkání tohoto druhu.
Seminář se ve dnech 17. až 20.10.2001 zabýval nejen mezipředmětovými vazbami fyziky k jednotlivým předmětům na ZŠ nejen v České republice. Díky mezinárodní účasti bylo také možné porovnat přístupy k výuce přírodním vědám u nás, na Slovensku a v Polsku.

Účastníci se v příspěvcích pracovníků MŠMT a VÚP seznámili také s rámcovým vzdělávacím programem pro základní vzdělávání a s koncepcí přírodovědného vzdělávání v rámci tohoto programu.

Na pořad přišla i otázka možnosti případné budoucí integrace spojením přírodovědných předmětů na základní škole do jednoho vyučovacího předmětu. Účastníci se shodli na tom, že by to byla velmi náročná cesta s nejistým výsledkem. Ukázalo se například i v USA, kde se již od tohoto druhu integrace ustupuje.

Pro řešení mezipředmětových vazeb se dnes jeví jako nejvýhodnější cesta zachování stávajícího rozdělení předmětů a současného posílení spolupráce tvůrců osnov a autorů učebnic. Současně je nutné vytvářet podmínky pro mezipředmětovou spolupráci učitelů v dalším vzdělávání učitelů a vytvářením podmínek na jednotlivých školách.


Příbuzné články:
MEZIPŘEDMĚTOVÉ VAZBY FYZIKY - OBRÁZKY ZE SEMINÁŘE JČMF

Komentáře:
Přidat komentář
     (c) 1996-2008, Dr. Jiří Týř Powered by Linux