suplik.dts.cz   
21.10.2018 - 04:40:12

Svátek má Brigita   


  Brána DTS

Rozcestník
Šuplík
Comenius
Vtipník
Pomůcky DTS


  Šuplík

Výuka
Věda a technika
Čeština
Internet a počítače
Ekologie
Prevence
Adresář prevence
Umění a kultura
E-projekt
Lužice
Edison

20.5.2002 - Adresář prevence - PaedDr. Jiří Týř
Adresář prevence v Libereckém kraji, http:// a-prevence.dts.cz
Ne všechny organizace mají svou internetovou stránku. Zveřejňujeme proto přehledný adresář organizací a institucí zabývajících se prevencí sociálně patologických jevů na Liberecku. Parnerem adresáře je česko-německý Fond budoucnosti.
Zde zveřejněný adresář vychází ze sborníku mezinárodního semináře Prevence v Trojzemí. Obsahuje kontakty na hlavní organizace, v jejichž působnosti nebo předmětu činnosti je prevence negativních sociálních jevů, zejména protidrogová prevence.

Je obtížné sestavit úplný adresář a je téměř nemožné vydat takový adresář tiskem. Z tohoto důvodu je adresář na internetu. Organizace a instituce jsou rozděleny do těchto skupin:

1) Krajský úřad
2) Pedagogicko-psychologické poradny
3) Okresní úřady
4) Probační a mediační služba
5) Hygienické stanice
6) Policie
7) Volný čas
8) Linky důvěry

K vyhledávání lze využít i hledání podle klíčového slova.

Tento internetový adresář je otevřený. Doplnit nebo aktualizovat ho může průběžně každy, kdo do rubriky vloží novou položku adresáře nebo pošle e-mailem podklady pro novou položku nebo aktualizaci stávající položky. Záleží to jen na pracovnících jednotlivých organizací, institucí, zájmových útvarů atd.

Na příkladu Pedagogicko-psychologické poradny Liberec je ukázáno, že adresář může sloužit i ke zveřejnění podrobnějších informací o každé organizaci. Záleží jen na zájmu, zda si účastníci budou takto chtít založit v Bráně DTS svou malou internetovou stránku. Postačí napsat potřebné texty třeba ve Wordu ....

Vhodným doplňkem Adresáře .. je Rozcestník prevence na internetové adrese r-prevence.dts.cz , kde jsou odkazy na internetové stránky zabývající se prevencí a rubrika Prevence na internetové adrese prevence.dts.cz.

V přehledu jsou použity údaje z Manuálu pro primární prevenci v Libereckém kraji zpracovaném Odborem školství, mládeže a tělovýchovy Krajského úřadu Libereckého kraje.


Příbuzné články:
Sborník Prevence v Trojzemí aneb primární prevence, školství a internet.

Komentáře:
Přidat komentář
     (c) 1996-2008, Dr. Jiří Týř Powered by Linux