suplik.dts.cz   
20.03.2019 - 22:11:26

Svátek má Světlana   


  Brána DTS

Rozcestník
Šuplík
Comenius
Vtipník
Pomůcky DTS


  Šuplík

Výuka
Věda a technika
Čeština
Internet a počítače
Ekologie
Prevence
Adresář prevence
Umění a kultura
E-projekt
Lužice
Edison

11.5.2002 - Internet a počítače - PaedDr. Jiří Týř
Jak publikovat v Šuplíku
Článek ve formátu DOC nebo RTF nám můžete poslat ke zveřejnění jako přílohu mailu i s obrázkem (JPG). Můžete ho také sami vložit - viz následující návod. Články zveřejňujeme po redakčním posouzení.
Nový článek lze přidat po vstupu do příslušného oddílu Šuplíku takto:

1. Po volbě Přidat článek se otevře okno Registrace - Přihlášení. Nový uživatel v něm vyplní tučně nadepsané kolonky a údaje odešle. Tím je provedena registrace pro zobrazování jména autora u článku a pro pozdější přihlašování. Dříve zaregistrovaný uživatel vyplňuje jen přihlašovací jméno a heslo.

Úspěšné přihlášení se projeví tím, že se na místě, kde dřív bylo uvedeno, kdo má svátek, objeví hvězdička s přihlašovacím jménem vkládajícího. Ve sloupci Nástroje se objeví položka Nový článek.


2. Po volbě Nový článek se objeví vkládací okno Nový článek:

Obr. Okno pro vkládání článku do Šuplíku.


Do okna vložíme nadpis, anotaci a tělo článku. Práci průběžně ukládáme a prohlížíme (v novém okně) pomocí tlačítek Uložit a Ukázat.

Použitím tlačítka Ukončit můžeme přerušit práci na rozpracovaném článku. K práci se můžeme kdykoli vrátit volbou Editovat, která se objevuje přihlášenému uživateli pod anotací v seznamu článků. Tuto možnost ztratíme, zaškrtneme-li před uložením nebo ukončením okénko Hotovo. V tom případě se totiž článek odešle do redakce a od této chvíle ho již může upravovat jen redaktor.

Před zaškrtnutím Hotovo (odeslání článku do redakce) můžeme ještě vyplnit okénka Příbuzné články (Čísla článků oddělená čárkou, bez mezer. Čísla článků najde přihlášený uživatel vedle názvů článků v jejich seznamu), Klíčová slova (slova, podle kterých má být článek nalezen a která se nevyskytují ve vlastním článku) a Poznámka redakci (například požadovaný datum zveřejnění).

3. Zaškrtneme Hotovo a ukončíme práci tlačítkem Ukončit. Tím je článek odeslán do redakce a autorovi tím skončila možnost dále ho přímo upravovat. Odhlásit se můžeme zvolením Logout v horním černém pruhu. Hvězdička zmizí, objeví se znovu svátky a Logout se změní na Login. Poznámka: pomocí Login se můžeme příště také znovu přihlásit.


Výše uvedeným postupem můžeme vložit článek hladkým (neformátovaným) textem, bez obrázků a odkazů na jiné stránky. Vkládání obrázků a je popsáno dále.

Vkládání obrázků:
Vkládat lze obrázky ve formátu JPEG nebo GIF. Šířka malého obrázku do anotace je 120 pixelů, velký obrázek do článku má šířku 400 pixelů.
Po volbě Vybrat se objeví katalog obrázků. Zde zvolíme Procházet a najdeme a zvolíme obrázek ve svém počítači. Máme-li cestu k obrázku v okénku, zvolíme Přidat a obrázek přitom se zařadí v abecedním pořadí mezi ostatní. Potom nalistujeme přidaný obrázek mezi ostatními a klikneme na jeho název. Tím se obrázek vloží do kolonky v okně Nový článek. Tam ho můžeme ponechat nebo ho můžeme pomocí schránky vložit na příslušné místo v textu. Tímto postupem lze vložit do článku i více obrázků.


S jednoduchým formátováním textu (mezery, tučné písmo a kurzíva) a odkazováním na jiné internetové stránky Vám po zvládnutí výše uvedeného rádi poradíme. Začátečníci nám mohou obrázky a požadavky na formátování poslat e-mailem a uděláme to v redakci před zveřejněním článku.Kontakt:
PaedDr Jiří Týř, Didakticko-technický servis, 463 34 Hrádek nad Nisou
Telefon: 048/2836333 nebo 0603 162337, e-mail: tyr@dts.cz, www.dts.cz


Příbuzné články:
... Šuplík je otevřený redakční systém ...
EDISON ANEB VÝUKA FYZIKY, INTERNET A VÝCHOVA K TECHNICKÉMU MYŠLENÍ
PUBLIKOVÁNÍ V EDISONOVI

Komentáře:
Přidat komentář
     (c) 1996-2008, Dr. Jiří Týř Powered by Linux