suplik.dts.cz   
19.03.2019 - 02:35:24

Svátek má Josef   


  Brána DTS

Rozcestník
Šuplík
Comenius
Vtipník
Pomůcky DTS


  Šuplík

Výuka
Věda a technika
Čeština
Internet a počítače
Ekologie
Prevence
Adresář prevence
Umění a kultura
E-projekt
Lužice
Edison

9.4.2005 - E-projekt - PaedDr. Jiří Týř
LANTERNA FUTURI - Česko-německo-polský projekt setkávání a vzdělávání studentů a učitelů
LANTERNA FUTURI, maják budoucnosti, je název projektu, v jehož rámci se od prosince 2004 do konce roku 2005 setkávají studenti a učitelé z Čech, Polska a Německa na interkulturních dílnách a seminářích.
Iniciátory a organizátory projektu jsou tři partnerská sdružení: Centrum setkávání v Trojúhelníku Großhennersdorf (D), Dům tří kultur Parada Niedamirów (PL) a Euroregionální centrum Lemberk (CZ). Tato sdružení již více než deset let rozvíjejí neklasické formy vzdělávání pro žáky a multiplikátory v Euroregionu Nisa, založené na principech interkulturní a celostní pedagogiky a pěstující vztah k regionu, k němuž přirozeně patří i sousední země.Maják budoucnosti skutečně existuje!
Stojí na úbočí Krkonoš.


Do projektu jsou zapojena gymnázia Česká Lípa, Varnsdorf, Herrnhut a Kamienna Góra. Více než sto studentů těchto gymnázií se v průběhu školního roku setkává a společně pracuje v umělecky zaměřených dílnách v oborech žurnalistika, fotografie, film, divadlo, výtvarné umění, hudba a webdesign. Smyslem dílen je rozvoj interkulturních kompetencí, samostatného přístupu ke vzdělávání, schopnosti práce v mezinárodním týmu, tvořivosti a dovedností ve zvoleném oboru. Dílny vyvrcholí festivalem v červnu 2005 (22.6. gymnázium Česká Lípa).Učitelé se v cyklu dalšího vzdělávání seznamují s teorií a metodikou interkulturního učení, možnostmi mediální pedagogiky, vyměňují si zkušenosti, reflektují vlastní pedagogický přístup a rozvíjejí dílčí interkulturní projekty.

Studentské dílny i semináře učitelů probíhají v sociokulturních centrech v Německu, Polsku a v Čechách.

Cílem iniciátorů je vytvořit ve spolupráci se zúčastněnými gymnázii přeshraniční vzdělávací modul, zohledňující specifika regionu a využívající moderních pedagogických metod. Tento modul by se měl stát integrovanou součástí školního vzdělávacího programu a sloužit jako modelový příklad pro rozvoj interkulturního učení v regionu.
Projekt je podporován EU (programy Interreg III, Phare CBC, Jugend), nadací Roberta Bosche atd.


Webové stránky projektu vytvářejí studenti dílny webdesignu:
na internetové adrese www.lanternafuturi.net

Kontakt:

Mgr. Petra Sochová (Euroregionální centrum Lemberk), 471 16 Polevsko 18
Tel. 607 957 045, 487 868 768
E-mail: petra.sochova@volny.cz


Komentáře:
Přidat komentář
     (c) 1996-2008, Dr. Jiří Týř Powered by Linux