suplik.dts.cz   
22.02.2019 - 22:11:07

Svátek má Petr   


  Brána DTS

Rozcestník
Šuplík
Comenius
Vtipník
Pomůcky DTS


  Šuplík

Výuka
Věda a technika
Čeština
Internet a počítače
Ekologie
Prevence
Adresář prevence
Umění a kultura
E-projekt
Lužice
Edison

26.5.2003 - Lužice - PaedDr. Jiří Týř
Prezident Saského kulturního senátu navštívil Budyšín
Pan Dr. Bernhard Freiherr Löffelholz von Colberg, prezident Saského kulturního senátu, navštívil dne 3. června 2003 kulturní a vědecké instituce Budyšína. Mimo jiné se setkal s předsedou Domowiny Janem Nukem a zástupci srbských institucí, návštěva knihkupectví Smolerjec kniharnje a Srbského muzea. Pobyt v Budyšině skončil návštěvou Srbskeho lidového souboru na Wonkownej Lawskej 2, kde se v 15.30 hodin uskutečnilo závěrečné setkání a rozhovor se zástupci veřejnosti.
Prezident kulturneho senata wopyta Budyšin

Knjez Dr. Bernhard Freiherr Löffelholz von Colberg, prezident Sakskeho kulturneho senata, wopyta dnja 3. junija kulturne a wědomostne zarjadnišća Budyšina. Mjez druhim su předwidźane rozmołwa z předsydu Domowiny Janom Nukom a reprezentanćami serbskich institucijow, wopyt Smolerjec kniharnje a Serbskeho muzeja.
Přebywanje w Budyšinje skónći so z wopytom Serbskeho ludoweho ansambla na Wonkownej Lawskej 2, kiž je za 15.30 hodź. (kedźbu – nowy čas!) z probu a zakónčacej rozmołwu předwidźany. Žurnalisća su na tutón termin wutrobnje přeprošeni.

Nowinska informacija Domowina


Komentáře:
Přidat komentář
     (c) 1996-2008, Dr. Jiří Týř Powered by Linux