suplik.dts.cz   
23.10.2018 - 16:53:08

Svátek má Teodora   


  Brána DTS

Rozcestník
Šuplík
Comenius
Vtipník
Pomůcky DTS


  Šuplík

Výuka
Věda a technika
Čeština
Internet a počítače
Ekologie
Prevence
Adresář prevence
Umění a kultura
E-projekt
Lužice
Edison


  Nástroje

Přidat článek
Všechny články

Šuplík > Lužice

Nyní jste v oddílu a můžete vložit nový článek. Nové články vítáme. Jsou zveřejňovány po redakčním posouzení.

  Jednoduché hledání

Hledané slovo: 
Hledač prohledává všechny články v Šuplíku.

<<  Listování  >>
Dalších 10 článků:

SASKÝ PREMIÉR MILBRADT NAVŠTÍVIL DOMOWINU
Na pozvání předsedy Domowiny navštívil saský předseda vlády prof. dr. Georg Milbradt v pondělí 16. června Domowinu. Uvítán byl v 15.00 hodin u Srbského domu v Budyšíně, kde předseda Domowiny Jan Nuk a děti ze srbské mateřské školy "Jan Radaserb-Wjela" nabídli podle slovanského zvyku hostovi chléb se solí.
PRVNÍ VLAŠTOVKA - ŠKOLNÍ VÝLET DO LUŽICE
Po několikatýdenní přípravě se v úterý 24. června uskutečnil autobusový zájezd žáků 6. a 7. tříd ZŠ ve Skálově ulici v Turnově do Horní Lužice. Během výletu navštívili žáci a jejich učitelé například rodný dům malíře Měrćina Nowaka a seznámili se s jeho typickými kresbami, na nichž je místo podpisu lipový lístek jako symbol jeho slovanského původu.Následovala procházka historickou částí hornolužické metropole - Budyšína (Bautzen), kde loni probíhaly velkolepé oslavy tisícileté existence města.
Čěsko Serbski telewizijny projekt w lětnich prózdninach
Hłowny cyl projekta pak budźe, młodostnych ze zakładami telewizijneho žurnalizma kaž tež telewizijneje techniki zeznajomnić. Serbskim a Čěskim šulerjam maja so wšěroke móžnosće sposrědkowanja přez „běžne wobrazy“ předstajić a zbližić, zo bychu tute w přichodźe za swójske zajimy a projekty lěpje nałožowali a wužili. Zdobom chcemy zetkanje wužić, Serbow a wosebje serbsku kulturu předstajić.
Prezident Saského kulturního senátu navštívil Budyšín
Pan Dr. Bernhard Freiherr Löffelholz von Colberg, prezident Saského kulturního senátu, navštívil dne 3. června 2003 kulturní a vědecké instituce Budyšína. Mimo jiné se setkal s předsedou Domowiny Janem Nukem a zástupci srbských institucí, návštěva knihkupectví Smolerjec kniharnje a Srbského muzea. Pobyt v Budyšině skončil návštěvou Srbskeho lidového souboru na Wonkownej Lawskej 2, kde se v 15.30 hodin uskutečnilo závěrečné setkání a rozhovor se zástupci veřejnosti.
1. prázdninový kurs rozhlasové žurnalistiky ve Zhořelci: EMC-1
Protože zájem o první Letní školu videotechniky v Budyšíně je větší, než kapacita kursu, nabízíme německy rozumějícím studentům také možnost účasti na česko-německo-polském prázdninovém kursu rozhlasové žurnalistiky v německém Zhořelci (Görlitz) EMC-1 v době od 21. do 31.7.2003.
ROZCESTNÍK LUŽICE - http://r-lu.dts.cz
Odkazy na stránky o Lužici. Možnost vyhledávání pomocí klíčových slov. Do rozcestníku můžete vložit další odkazy: zvolíte Přidat odkaz v levém sloupci a dál už je to jednoduché.
NA HRÁDECKÉ KRISTÝNĚ O CENTRU VZDĚLANOSTI TROJZEMÍ
TROJZEMÍ - HRÁDEK NAD NISOU – EUROREGION NISA: Necelých tisíc metrů od trojmezního styku hranic tří států se v sobotu 8. ledna 2005 sešlo na hrádecké Kristýně více než třicet účastníků tradičního novoročního přátelského setkání. Vedle českých účastníků byli na setkání též Lužičtí Srbové z Budyšína a polští přátelé z Bogatyně. Tématem neformální debaty byla spolupráce školské soustavy se systémem sociální péče v Libereckém kraji a Euroregionu Nisa a tématem byla i přeshraniční spolupráce v těchto oblastech.
František Vydra: Lužičtí Srbové
Kdo jsou Lužičtí Srbové, Lužickosrbské symboly, Jazyk, Folklór, Současná lužickosrbská kultura, Lužickosrbské gymnázium na severu Čech, Styky Čechů s Lužicí, Nejtíživější současné problémy, Co navštívit při zájezdu do Lužice?
Michal Canov: Serbske mjena chemiskich elementow
Názvy prvků v lužické srbštině dodal její český znalec, pan PhDr.František Vydra z Chrastavy. Později byly názvy doplněny podle hornolužickosrbsko-ruského slovníku (1974) a německo-lužickosrbského on-line slovníku.
PROJEKT "DIE LAUSITZ UND DIE EU" - Bericht zum Seminar
Im Haus der Sorben in Bautzen trafen sich am Sonnabend, den 10. 5. 2003, zum Abschluss der diesjährigen Sächsischen Woche Europas 60 Teilnehmer des Seminars "Die Lausitz und die EU". Ziel des Seminars war das gegenseitige Kennenlernen und die Formulierung der Teilziele des gleichnamigen Projekts. Sein Hauptziel ist die Verstärkung der Zusammenarbeit Tschechiens mit den Sorben bei unserer Eingliederung in die Europäische Union.
<<  Listování  >>
| 0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 |
Celkem položek: 51
     (c) 1996-2008, Dr. Jiří Týř Powered by Linux