suplik.dts.cz   
20.03.2019 - 23:19:51

Svátek má Světlana   


  Brána DTS

Rozcestník
Šuplík
Comenius
Vtipník
Pomůcky DTS


  Šuplík

Výuka
Věda a technika
Čeština
Internet a počítače
Ekologie
Prevence
Adresář prevence
Umění a kultura
E-projekt
Lužice
Edison


  Nástroje

Přidat článek
Nejlepší články

Šuplík > Lužice

Nyní jste v oddílu a můžete vložit nový článek. Nové články vítáme. Jsou zveřejňovány po redakčním posouzení.

  Jednoduché hledání

Hledané slovo: 
Hledač prohledává všechny články v Šuplíku.

<<  Listování  >>
Dalších 10 článků:

Letní škola videotechniky v televizním studiu v Budyšíně
Jde o nový česko-srbský projekt pořádání prázdninových kursů videotechniky a natáčení krátkých filmů pro žáky středních a vysokých škol. Letošní první desetidenní kurs se uskuteční v Budyšíně ve dnech 11. – 20. srpna.
Čěsko Serbski telewizijny projekt w lětnich prózdninach
Hłowny cyl projekta pak budźe, młodostnych ze zakładami telewizijneho žurnalizma kaž tež telewizijneje techniki zeznajomnić. Serbskim a Čěskim šulerjam maja so wšěroke móžnosće sposrědkowanja přez „běžne wobrazy“ předstajić a zbližić, zo bychu tute w přichodźe za swójske zajimy a projekty lěpje nałožowali a wužili. Zdobom chcemy zetkanje wužić, Serbow a wosebje serbsku kulturu předstajić.
Prezident Saského kulturního senátu navštívil Budyšín
Pan Dr. Bernhard Freiherr Löffelholz von Colberg, prezident Saského kulturního senátu, navštívil dne 3. června 2003 kulturní a vědecké instituce Budyšína. Mimo jiné se setkal s předsedou Domowiny Janem Nukem a zástupci srbských institucí, návštěva knihkupectví Smolerjec kniharnje a Srbského muzea. Pobyt v Budyšině skončil návštěvou Srbskeho lidového souboru na Wonkownej Lawskej 2, kde se v 15.30 hodin uskutečnilo závěrečné setkání a rozhovor se zástupci veřejnosti.
Lužice a EU - fotoreportáž a zpráva ze semináře
V Srbském domě v Budyšíně se v sobotu 10.5.2003, na závěr letošního Saského týdne Evropy, sešlo šedesát účastníků semináře Lužice a EU. Cílem semináře bylo vzájemné seznámení a formulace dílčích cílů stejnojmenného projektu. Jeho hlavním cílem je posílit spolupráci Česka s Lužickými Srby při našem začleňování do Evropské unie.
PROJEKT "DIE LAUSITZ UND DIE EU" - Bericht zum Seminar
Im Haus der Sorben in Bautzen trafen sich am Sonnabend, den 10. 5. 2003, zum Abschluss der diesjährigen Sächsischen Woche Europas 60 Teilnehmer des Seminars "Die Lausitz und die EU". Ziel des Seminars war das gegenseitige Kennenlernen und die Formulierung der Teilziele des gleichnamigen Projekts. Sein Hauptziel ist die Verstärkung der Zusammenarbeit Tschechiens mit den Sorben bei unserer Eingliederung in die Europäische Union.
PROJEKT "ŁUŽICA A EU" - rozprawa ze seminara
W Serbskim domje w Budyšinje je so sobotu,10.5.2003, na zakónčenje lětušeho Sakskeho tydźenja Europy 60 wobdźělnikow seminara "Łužica a EU" zešło. Zaměr seminara bě mjezsobne zeznajomjenje a formulowanje dźělnych zaměrow projekta samsneho mjena. Jeho hłowny zaměr je zesylnić zhromadne dźěło Čěskeje ze Serbami při našim zastupje do Europskeje unije.
Seminář Lužice a EU - program a účastníci
Přinášíme podrobnější program semináře a seznam jeho účastníků. Dopoledne mohou účastníci využít k prohlídce Budyšína.
Budyšín a okolí - výlet do Horní Lužice
Nastává doba školních výletů a prázdninových putování. Přinášíme námět na autobusový výlet do Horní Lužice, do historického Budyšína a jeho nejbližšího okolí. Popisu výletu mohou využít i individuálně cestující motoristé.
LUŽICE A EU: Informace a komunikace, Instituce a organizace
Diagram cílů projektu pro oblast informací a komunikace a pro spolupráci institucí a organizací
LUŽICE A EU: Společnost, kultura a vzdělávání
Diagram cílů projektu pro oblast společenské a kulturní spolupráce a pro spolupráci ve vzdělávací oblasti.
<<  Listování  >>
| 0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 |
Celkem položek: 51
     (c) 1996-2008, Dr. Jiří Týř Powered by Linux